SALOMON

SALOMON

SALOMON UVÁDÍ NA TRH RECYKLOVATELNOU BĚŽECKOU OBUV INDEX.03

Třetí verze těchto bot poskytuje vyšší komfort, funkčnost a zajímavý design za dostupnější cenu.Obuv INDEX.03 se vyznačuje měkčí a lehčí mezipodešví a novou konstrukcí svršku, takže je bota jako celek lehčí a stylově vhodná pro každodenní nošení.

A nnecy, FRANCIE – Společnost Salomon s hrdostí představuje INDEX.03, nejnovější generaci recyklovatelné obuvi pro silniční běh INDEX.03, která bude u prodejců k dispozici na jaře letošního roku, je vybavena upravenou mezipodešví a konstrukcí svršku zajišťující větší pohodlí a představuje další vážný krok na cestě za udržitelností a běžeckou výkonností. Společnost Salomon se pyšní tím, že je jediným dodavatelem plně recyklovatelné obuvi na trhu. INDEX.03 je k dispozici na Salomon.com a u vybraných prodejců.

V porovnání s verzí INDEX.02 byla u nových INDEX.03 provedena řada vylepšení včetně použití lehčího materiálu na mezipodešev, 100% recyklovaného polyesteru na jazyk a optimalizované konstrukce svršku, což znamená snížení množství odpadního materiálu ze 40 % na pouhých 26 %. Základní koncepce zůstává stejná – plně recyklovatelná obuv zhotovená ze dvou základních komponent: TPU u spodní části pod oddělovací červenou čárou a polyesteru u svršku. Tento promyšlený design usnadňuje rozebrání na konci životnosti obuvi, což díky cirkulárnímu přístupu podporuje udržitelnost. Bota se rozebere, TPU se znovu využije na lyžařskou obuv a polyester se převtělí do podoby tkaniny.

Spotřebitelé mohou obuv INDEX.03 recyklovat bezplatně. Stačí naskenovat QR kód na jazyku boty a pár tak jednoduše zaregistrovat. Pak si online pořídí přepravní štítek a pošlou boty zpět do společnosti Salomon.

DOSTUPNÝ A RECYKLOVATELNÝ BĚŽECKÝ KOMFORT

Pro zlepšení běžeckého výkonu obuvi INDEX.03 je na boty použita lehčí přepracovaná pěna, která zachovává stejnou geometrii, ale vyznačuje se kvalitnější směsí. Snížená hustota a vylepšená flexibilita pěny dělají obuv měkčí a lehčí. INDEX.03 váží jen 249 gramů proti 263 g u obuvi INDEX.02.

Při zachování cirkulárního přístupu využitého u INDEX.02 prošla konstrukce svršku u typu INDEX.03 výraznou transformací. Na nový svršek jsou použity nebarvené materiály a skládá se teď z pěti různých částí, což vylepšuje efektivitu řezání při recyklaci.

„Díky nové konstrukci svršku jsme snížili množství odpadu ze 40 % materiálu, který se při výrobním procesu vyhodí, na 26 %. V efektivitě řezání jsme se dostali ze 60 % na 74 %,“ vysvětluje Olivier Mouzin, manažer programu udržitelnosti pro Salomon Footwear. „Spotřebu materiálu jsme tím snížili zhruba o 14 %. Na základě změny konstrukce svršku se změnil také počet stehů, takže jsme se museli ujistit, že je spotřebitel při chůzi nebo běhu neucítí a že to neovlivní estetickou stránku ani cenu obuvi.“

INDEX.03 představuje i posun v oblasti tvorby cen. Boty jsou teď zákazníkům cenově dostupnější. Cílem této strategické úpravy je zpřístupnit ekologickou obuv širšímu okruhu zákazníků.

„První verze obuvi INDEX se prodává již čtyři roky, takže jsme od spotřebitelů, kteří tyto boty nosí při běhání i v běžném životě, měli možnost získat zpětnou vazbu,“ vysvětluje Gatien Airiau, manažer sortimentu běžeckých bot Salomon Road Running Footwear. „Změna pěny a modernizace svršku nám umožnily vytvořit botu, která je pohodlnější, je na ni potřeba méně materiálu, je dostupná za nižší cenu než předchozí verze, a přitom je stále plně recyklovatelná.“

Na recyklovatelnost upozorňují drobné detaily jako vyznačení oblastí dělení, výrazný QR kód na jazyku a zvýrazněná červená nit tam, kde se tkanina při recyklaci řeže. Čistý a elegantní design zesiluje estetický dojem a zaručuje, že udržitelnost není na úkor stylu.

JAK INDEX.03 RECYKLOVAT

Pokud jste svoje boty INDEX už používali tolik, že je načase je vrátit, stačí naskenováním QR kódu na jazyku pár bot zaregistrovat, vytisknout přepravní štítek a z nejbližší pošty nebo expedičního centra je bezplatně odeslat. Aby byly minimalizovány dopady přepravy, budou boty budou přijímány ve sběrných centrech v Evropě, Severní Americe a asijsko-pacifickém regionu. Tam budou vyčištěny a rozebrány a potom se jednotlivé materiály předají k recyklaci přímo v dané lokalitě.

Abyste nic nepropásli

Přihlásit se k odběru článků a novinek:

Kliknutím níže na « Přihlašuji se k odběru » souhlasíte se zpracováním osobních údajů a se zasíláním personalizovaných obchodních sdělení od skupiny Unibail-Rodamco-Westfield**.

Z odběru se můžete kdykoli odhlásit pomocí odkazu pro odhlášení, který je součástí každého našeho zaslaného e-mailu. Další informace o správě osobních údajů a vašich právech jako subjektů údajů naleznete v našich Zásadách ochrany osobních údajů.

Společnými správci Vašich osobních údajů jsou na jedné straně společnost Unibail Management a na druhé straně konkrétní entita odpovědná za nákupní centra či centrum skupiny Unibail-Rodamco-Westfield, jehož newslettery si přejete dostávat.