O změnách v dobré(m)

Moji milí přátelé, nadšenci, zasvěcenci, objevovatelé i tišší pozorovatelé udržitelnějších způsobů a cest nejen v módní části života,

nevím jak vy, ale já už několik let nepotřebuji posledního dne v roce ani toho prvního dne roku nového, abych fakticky či jen v mysli sumarizovala.

Ta správná nálada k hlubšímu pohledu na dění uplynulých měsíců i na to, co mě teprve čeká, mě popadne několikrát do roka. S tužkou v ruce si pak pobroukávám a pobilancovávám, sepisuji, čmárám.

Minulý rok k takovým chvílím vybízel mnohokrát. Byl záživný, zahýbal životy lidí, proměnil návyky, zpomalil i zrychlil. Promíchal naše potřeby a s nimi započaly i změny v mnoha výrobních oblastech, módní nevyjímaje. A turbulentní rok 2020 zahýbal i mým životem.

V průběhu let jsem se naučila brát změny jako přirozenou součást žití a růstu. Objevovala jsem, jak se vypořádat i s těmi těžšími a jak mít změny ráda. Stojaté vody a stagnace mě dusí, proto změny iniciuji v sobě samé i v ostatních.

Každá vnitřní změna musí vycházet z motivace vyvolané upřímným zájmem, vědomým pocitem či potřebou. K jejímu naplnění pak potřebujeme energii pro vytvoření nových návyků a zodpovědnost k sobě samým pro jejich dodržování.

Abychom totiž ke změně inspirovali a motivovali ostatní, musíme změny aktivně žít a dělat nejdříve my sami.

Skliďme, co jsme zaseli, a zasejme znovu

Většina situací mívá řešení, a to i ty, které se zdají mnohdy velké tak, že každého z nás přesahují. Právě třeba téma udržitelnosti, odkrývání kontextů všech informací, které se smysluplnějšími produkty, nákupy a stylem souvisí.

Dává mi proto smysl podívat se na uplynulý rok alespoň na chvíli ještě jednou a pokusit se v něm najít to podstatné. Zkusme to spolu:

  • Stáhněte si čisté plátno pro tvorbu myšlenkových map. Postačí i blok a tužka.
  • V bodech si vypište „selfreport“ toho nejdůležitějšího, co Vám rok 2020 dal, vzal, ukázal. Kdo by to byl řekl, kolik zajímavého a dobrého se vlastně stihlo udát, že?
  • Dokázali jste se v minulém roce napojit na své módně-udržitelné hodnotové já? Nebo naopak cítíte, že jste se ve světle vší té turbulence roku 2020 od sebe, svých potřeb a svého šatníku zcela odpojili?
  • Po jakých produktech a značkách se vám stýská?

Rok 2020 je za námi a s ním i všechny naše módní a „neudržitelné“ přešlapy, kterých jsme vědomě i nevědomě každý provedli X. V tom začínajícím roce budeme společnými silami skrze články zde na blogu, tipy a konkrétní rady pracovat na tom, abychom se zklidnili a dostali se hlouběji do našich módních duší. Pak budeme schopní měnit věci k lepšímu a funkčnějšímu i tam v tom velkém – nejen módním – světě.

Shrnuto a krasopisně podtrženo

Pamatujme si letošní rok jako školu smysluplnosti, zdravého soucitu a empatie. Rok, kdy se důležitost svobody a jejích hranic naplno odhalily v osobním i celosvětovém významu. Rok, kdy se naplno odkrylo, jaké všechny oblasti (a to i ty výrobně módní) jsou protkány nitkami svobodných možností. A zároveň rok, kdy se ukázalo, že ani dlouhodobá snaha posouvat věci k udržitelnějšímu nemusí vždy znamenat, že značky nečekané turbulence ustojí.

Můj vlněný klobouk po babičce smekám před těmi, kteří to nevzdali a hrdě, zodpovědněji, následují svůj cíl. A smekám ho i před vámi všemi, kteří ani pod tlakem současného vývoje nevzdáváte své zdravější návyky a neupouštíte od zájmu i o ty nejmenší změny, které můžeme v udržitelnějším přístupu k sobě, svému tělu, duši i šatníku nastavovat.

Přeji vám za sebe i celý tým, ať se vám na vaší cestě daří. Ať je už jakákoliv, je hlavně Vaše. A posílám vám náruč kouzel, víry, nadhledu, lásky, zdraví, kreativní energie a síly pramenící ze zdravých lidských vztahů. 

S láskou,
Kami

Abyste nic nepropásli

Přihlásit se k odběru článků a novinek:

Kliknutím níže na « Přihlašuji se k odběru » souhlasíte se zpracováním osobních údajů a se zasíláním personalizovaných obchodních sdělení od skupiny Unibail-Rodamco-Westfield**.

Z odběru se můžete kdykoli odhlásit pomocí odkazu pro odhlášení, který je součástí každého našeho zaslaného e-mailu. Další informace o správě osobních údajů a vašich právech jako subjektů údajů naleznete v našich Zásadách ochrany osobních údajů.

Společnými správci Vašich osobních údajů jsou na jedné straně společnost Unibail Management a na druhé straně konkrétní entita odpovědná za nákupní centra či centrum skupiny Unibail-Rodamco-Westfield, jehož newslettery si přejete dostávat.