Recenze udržitelných produktů

Kamila Vodochodská, módní stylistka, slow-fashion terapeutka, a hlavně ambasadorka udržitelného Westfield Chodov, otestovala několik produktů značek Kitikate, Oxalis dessous a dm drogerie markt.
I když tyto značky vyrábí a nabízejí zcela odlišný sortiment a na první pohled se tak může zdát, že nemají nic společného, opak je pravdou. Všechny jsou rodinné podniky, a právě ty mají často k udržitelnosti nejblíže.


Kitikate

Módní značka Kitikate přichází na český trh s kojeneckým oblečením s cílem prodávat kvalitní produkty, za jejichž výrobou a distribucí neleží stín pochybností o etice a ekologické odpovědnosti.
Hlavním firemním krédem je nejen kvalita produktů, ale i dodržování maximálních ekologických a etických standardů. Její mateřská společnost Merkez bebek navrhuje a vyrábí jedinečné kojenecké oblečení již skoro 30 let.
Před dvěma lety přešla zcela na ekologickou produkci za využití 100% bio bavlny pěstované a sklízené dle standardů GOTS.
Bio bavlna
 je oproti klasické konvenční bavlně celkově měkčí, pevnější a příjemnější na dotek, a to hlavně díky svému přirozenému složení bez obsahu chemických látek jako jsou pesticidy, herbicidy nebo těžké kovy. Je proto jako stvořená pro dětské oblečení té nejvyšší kvality.
Testovaný set Safari je velmi příjemný i praktický. Materiál je svou vazbou lehce pružný, aniž by obsahoval elastické vlákno. Přirozeně s miminkem roste a vydrží tak o mnoho déle. Čepička je v oboustranném provedení, bez zbytečných švů, gumiček a ozdob, a poskytuje miminku maximální komfort.


Oxalis dessous

Představujeme vám novou kolekci od francouzské značky Passionata s názvem Thelma. Tato jedinečná kolekce je vyrobena z materiálů, které jsou ze 73% recyklované podle globálního recyklačního standardu (GRS) a mají Evropskou certifikaci pro recyklované materiály. Spodní prádlo a doplňky z této kolekce dokazují, že i produkty vyrobené s důrazem na ekologii mohou vypadat skvěle.
Umělé materiály – ať už recyklované nebo nikoliv – ovšem nemusí být příjemné všem typům pokožek. Nabídku udržitelnějšího prádla ale Oxalis dessous stále rozšiřuje, a tak si zde každý může vybrat materiál podle svých představ a potřeb. 

Kolekce Thelma značky Passionata, kterou Kamila testovala, má příjemnou smetanovou barvu. Jednotlivé podprsenky a kalhotky jsou zdobeny jemnou krajkou a společně s perfektními střihy vytvářejí krásný celek. Za pozornost rozhodně stojí také doplňky v podobě košilky, topu, šortek a moderního kimona.


dm drogerie markt

Drogerie dm nabízí ekologické čisticích a prací prostředky značky Yellow & Blue od české společnosti Tierra Verde do opakovaně plnitelných nádob. Tyto nádoby si můžete naplnit gelem na nádobí s citronovou silicí, univerzálním čističem s pomerančovou silicí nebo pracími gely z mýdlových ořechů. Produkty Tierra Verde si drží uznávanou mezinárodní ochrannou známku Eco Garantie – garanci kvality a šetrnosti k přírodě.

Testovaný gel z mýdlových ořechů spolu s máchadlem tvoří skvělé levandulové duo. Výtažky z ořechů s levandulovou silicí prádlo vyperou, máchadlo zase nahradí aviváž a svou mírně kyselou reakcí neutralizuje prací koupel a rozpustí zbytky mýdla. Barvy jsou pak jasnější a oděvy měkčí. Takto nechemicky prané prádlo navíc ocení citlivější i atopická pokožka.

Ale pozor! Ekopraní rozhodně nespočívá jen ve výměně chemických přípravků za ty přírodní. Pro začátek je dobré zjistit tvrdost vody a případně použít změkčovač, a především si z postupů ekopraní udělat návyk, kterému rádi věnujete energii a čas.

Abyste nic nepropásli

Přihlásit se k odběru článků a novinek:

Kliknutím níže na « Přihlašuji se k odběru » souhlasíte se zpracováním osobních údajů a se zasíláním personalizovaných obchodních sdělení od skupiny Unibail-Rodamco-Westfield**.

Z odběru se můžete kdykoli odhlásit pomocí odkazu pro odhlášení, který je součástí každého našeho zaslaného e-mailu. Další informace o správě osobních údajů a vašich právech jako subjektů údajů naleznete v našich Zásadách ochrany osobních údajů.

Společnými správci Vašich osobních údajů jsou na jedné straně společnost Unibail Management a na druhé straně konkrétní entita odpovědná za nákupní centra či centrum skupiny Unibail-Rodamco-Westfield, jehož newslettery si přejete dostávat.