Udržitelné kolekce Jaro/Léto 2022

S jarem přichází nový start a příliv pozitivní energie, kterou všichni po dlouhé zimě potřebujeme. Proto i já bych s vámi ráda sdílela pozitivní kroky, které se některým, a nejen módním, značkám podařilo technologicky uvést v život. Jako vaše prodloužená ruka, ale i odborné oko, jsem pro vás vybrala a osobně zkontrolovala výběr z jarních udržitelnějších novinek, které udělaly radost mně a věřím, že potěší i vás.

Sama jsem nositelkou – krom klobouků – hned několika dioptrických brýlí. Proto mě zaujala značka DbyD, kterou nabízí Grand Optical. Nejenom, že výběr obrouček je příjemně stylově široký a vybere si tedy téměř každý, ale na jejich výrobu je použit inovativní, odbouratelný a biologicky rozložitelný materiál. Je lehounký a dostatečně bezpečně pevný, a navíc pro přírodu přátelský. Věřím v to, že by se používání těchto materiálů mohlo stát v segmentu dioptrických a slunečních obrouček novým standardem. Proč sahat jinam, když již varianta bioacetátu a dalších recyklovaných materiálů existuje. Pro mě láska na první pohled, stejně jako na ten druhý, když si dáte brýle na oči. 
Budete-li hledat variantu pro brýle sluneční, hoďte oko i na ty, které aktuálně DbyD nabízí z recyklovatelného plastu, na jehož vývoji značka spolupracovala s historicky velmi ceněnou italskou společností Mazzucchelli, jedničkou v ekologicky šetrnějších materiálech pro brýlové obruby. Můžete zavítat i do C&A, kde najdete též některé modely z nabídky slunečních brýlí právě z recyklovaného plastu. 

Menstruačních kalhotek je už na trhu i mezi českými výrobci k mé velké radosti relativně velké množství. Design s krásnými krajkovými detaily jsem objevila u Oxalis Dessous. Pod svými křídly mají mezi jinými značku Chantelle, která přišla s řadou krásných a zároveň praktických kalhotek pro naše dny – Period Panties. Bezešvé a pouze 3 mm silné trojvrstvé inovativní řešení překvapí už na dotek. Díky bambusové viskóze s hypoalergenními účinky je svou absorpční schopností funkční až 12 hodin, vrstva certifikované GOTS bavlny pak blokuje případný zápach a udržuje pocit sucha za podpory třetí rezistentní vrstvy zabraňující protečení. Výběr několika střihů (s vyšším pasem, nohavičkami) vám dá možnost zvolit přesně takový, ve kterém se budete cítit nejlépe.

Zkuste při své návštěvě zavítat i do prodejny Etam, v jejichž nabídce rovněž najdete kalhotky speciálně určené pro období menstruace. 
Jsou více sportovního stylu pro ty, které neholdují krajkám či jinému zdobení. Aktuální kolekce přináší i nádherné kousky košil, košilových pyžam, kalhot a kraťásků ze lnu. Barevnost odkazující k letním měsícům a nadčasová klasika ve střihovém provedení a úžasném designu. Pod označením We care v nové kolekci přibyl nový typ celokrajkové podprsenky hned v několika odstínech, a to z recyklovaného polyamidu.

Méně vody, méně chemie, o tom jsou značky Levi’s a Ecco, které hledají technologické cesty, jak šetřit a zodpovědněji využívat vodní zdroje. Zároveň šetří s chemickými složkami a nahrazují je šetrnějšími a do budoucna dlouhodobě využitelnými způsoby, které nebudou tak škodlivé jak pro nás jako nositele, pro ty, kteří s látkami ve výrobních procesech dennodenně pracují, ani pro přírodní zdroje a životní prostředí.

Levi’s tak představuje nový standard, ke kterému směřují veškerou svou produkci denimu, a dokonce tyto inovativní techniky a technologie sdílí i s konkurenčními značkami. Proč? Protože ochrana naší planety je něco, co musíme dělat společně. Až budete zkoušet v kabince u Levi’s své nové skvěle padnoucí džíny, všimněte si označení štítkem WaterLess. Jarními barvami a skoro i vůněmi vás přiláká limitka Levi’s Fresh, která je inspirována řadou z roku 1973 Fresh Produce. Všechny kousky z ní od těch oděvních až po doplňkové (klobouky, tašky a další) jsou barveny udržitelně za použití menšího množství vody a jsou z bavlny certifikované BCI (Better Cotton Initiative). Pastelových a ledově tónovaných odstínů je dosaženo díky barvivům získaným z přírodních barviv z ovoce, dřeva a semen, listů, květů a dalších přírodních minerálů. Tak jako tenkrát, tak i dnes najdete na produktech speciální štítky s různými druhy ovoce a zeleniny inspirované labelem s mrkví z původní kolekce.

Méně vody a chemických látek v procesu výroby i v samotných výsledných produktech zastává společnost Ecco. Bezchromové činění kůží používají jak na koženou obuv, tak na kabelky, tašky i batůžky. 

Technologie DriTan se tak po více jak 5 letech z interních laboratoří Ecco stala standardem, ze kterého již při produkci společnost nechce ustupovat.
Z letošní jarní ochutnávky stojí za zmínku Tannery Shopping Bag – nabídka zcela jedinečných kožených tašek jednoduchého, nadčasového a zároveň velmi stylového tvaru.
K výrobě limitované edice se využívají kůže, které sloužily jako testovací, čímž se maximálně využívá materiál, který by jinak skončil jako zbytečný odpad. Každá tato taška je svá, každá je jedinečná. Jak svým odstínem, tak strukturou kůže.

Jestliže něco nesmí chybět v životě každého z nás, je to pitný režim. I ten můžete dodržovat bez nákupu balených vod díky magické kapsli Waterdrop.
Zkuste a možná kouzlu propadnete jako moje dcera a my s ní. Ji baví vybírat z nepřeberného množství chutí a navíc zdravých bezcukernatých mixů na ovocné bázi, nás dospělé to, že se dlouhodobě snažíme šetřit planetu od zbytečné tvorby PET lahví. 

Když jsem viděla aktuální nabídku skleněných lahví z borosilikátu či nerezu v několika velikostech s možností vybrat si uzávěr dle svého gusta (nerez, bambus), musela jsem každou prozkoumat zblízka. Čistý design, linie, odstíny od bílé přes blankytně modrou až po antracitově šedočernou si mě opravdu získaly. Velmi povedená práce. Když jsem se navíc dozvěděla, že sklo bylo vyráběno v českých sklárnách, byla to jasná volba. Doplnit můžete svůj Waterdrop set i o kovová brčka či skleničky. My už máme doma pro celou rodinu v jarních barvách. 

Ať už budete hledat inspiraci na smysluplný dárek pro vaše nejmilejší, ale klidně i pro sebe, věřím, že jsem vás nasměrovala k něčemu, co vám bude přinášet nejen radost, ale i smysl.

I o tom je velká část udržitelnějšího smýšlení. Potřeba – kvalita – aktivní upotřebení a používání s péčí a radostí.

S láskou

vaše Kami

Abyste nic nepropásli

Přihlásit se k odběru článků a novinek:

Kliknutím níže na « Přihlašuji se k odběru » souhlasíte se zpracováním osobních údajů a se zasíláním personalizovaných obchodních sdělení od skupiny Unibail-Rodamco-Westfield**.

Z odběru se můžete kdykoli odhlásit pomocí odkazu pro odhlášení, který je součástí každého našeho zaslaného e-mailu. Další informace o správě osobních údajů a vašich právech jako subjektů údajů naleznete v našich Zásadách ochrany osobních údajů.

Společnými správci Vašich osobních údajů jsou na jedné straně společnost Unibail Management a na druhé straně konkrétní entita odpovědná za nákupní centra či centrum skupiny Unibail-Rodamco-Westfield, jehož newslettery si přejete dostávat.