Udržitelné nákupy – Levi´s, Converse, Bambule

Udržitelnějších kolekcí a produktů ve Westfield Chodov stále přibývá, a tak je na čase zmapovat, co nového prodejci nabízí. A s tím nám pomohla slow fashion terapeutka a ambasadorka udržitelnějšího Westfield Chodov Kamila Vodochodská, která se s námi vydala po stopách obchodů s udržitelnější nabídkou.

Levi’s

Značka Levi’s je součástí inicitiativy BCI – Better Cotton Initiative, čímž podporuje pěstování bavlny v rodinných firmách a v bio kvalitě. Úplnou novinkou je pak barvení džínů tzv. WaterLess technologií, kdy k barvení není použita vůbec žádná voda. Celý proces probíhá inovativně za pomocí laseru.

Příkladem jsou kousky z kolekce Wellthread vyrobené z ekologicky pěstovaného konopí a barvené právě zmiňovanou suchou metodou.

Že Levi’s nepřistupuje zodpovědně pouze k výrobě svých proslulých džínů, ukazuje i nová kolekce tenisek. Jejich svrchní materiál je z konopí, tkaničky z recyklované bavlny a při výrobě podešvy byla použita technologie OrthoLite Eco, díky které je ropná složka nahrazena olejem z luštěnin.

A co teprve sluneční brýle z dubové kůry a latexového mléka? Ač jejich složení zní až neuvěřitelně, přesvědčili jsme se doslova na vlastní oči, že jsou maximálně trendy a šetrné k životnímu prostředí zároveň.

Converse

Druhou zastávkou byla prodejna obuvi Converse. Jejich ikonické tenisky Chuck Taylor se totiž dočkaly své ekologičtější varianty Renew.

Tenisky kolekce Converse Renew jsou navrženy a vyrobeny tak, aby obsahovaly alespoň 25 % recyklovaných materiálů a přiblížily nás budoucnosti s nulovým odpadem. Průsvitná mezipodešev a podešev jsou vyrobené z recyklovaného gumového odpadu a tkaničky jsou dokonce ze 100 % z recyklovaného polyesteru.

Bambule

Na závěr se podíváme ještě k prodejci dětského zboží a hraček Bambule. Řada zdejších produktů pro novorozence a kojence drží certifikací Oeko-Tex Standard 100, která zaručuje regulované množství nebezpečných chemikálií obsažených v textilu.

Dětské oblečení značky Cool Club využívá organickou bavlnu a je navrženo tak, aby bylo pohodlné, měkké a příjemné vůči dětské pokožce. Produkty z organické bavlny jednoduše poznáte díky speciálnímu štítku.

Druhou udržitelnější variantou jsou pak oblečky z recyklovaných materiálů, například z PET lahví. Věděli jste třeba, že na polstrování dětské bundy se využije recyklát až z 8 PET lahví?

Abyste nic nepropásli

Přihlásit se k odběru článků a novinek:

Kliknutím níže na « Přihlašuji se k odběru » souhlasíte se zpracováním osobních údajů a se zasíláním personalizovaných obchodních sdělení od skupiny Unibail-Rodamco-Westfield**.

Z odběru se můžete kdykoli odhlásit pomocí odkazu pro odhlášení, který je součástí každého našeho zaslaného e-mailu. Další informace o správě osobních údajů a vašich právech jako subjektů údajů naleznete v našich Zásadách ochrany osobních údajů.

Společnými správci Vašich osobních údajů jsou na jedné straně společnost Unibail Management a na druhé straně konkrétní entita odpovědná za nákupní centra či centrum skupiny Unibail-Rodamco-Westfield, jehož newslettery si přejete dostávat.