Udržitelné nákupy – NEBBIA, Peak Performance, Intimissimi

V tomto putování za udržitelnějšími prodejnami jsme se spolu s Kamilou Vodochodskou vydali za sportovním oblečením a spodním prádlem.

NEBBIA

Značka NEBBIA přináší na trh udržitelnější funkční módu už několik let. Svou cestu k ekologii značka nastartovala kolekcí vyrobenou ze speciálního vlákna odspolečnosti SEQUAL. Ta spolupracuje s neziskovými organizacemi a rybáři, kteří se věnují čištění oceánů od plastového odpadu. A právě ten potom v NEBBIA využívají k výrobě legín. Na jeden pár je potřeba odpad asi z 8 PET lahví. Druhou alternativou je stoprocentní bavlna, kterou najdete ve většině pánských kousků.

Peak Performance

Skandinávské země byly v udržitelnosti vždy o krok napřed, takže jsme nemohli vynechat švédskou značku sportovní módy Peak Performance. Jejich funkční oblečení má nejen spoustu chytrých vlastností, ale hlavně je jeho zpracování velmi ekologické.

Kromě toho, že je oblečení od Peak Performance lehké, prodyšné a rychleschnoucí, pyšní se také tím, že jeho výroba šetří vodu, energii a jeho hlavním zdrojem jsou recyklované materiály nebo certifikovaná bavlna.

Péřové bundy Peak Performace zase splňují standardy RDS – „Responsible Down Standard“. Tato certifikace zaručuje šetrné zacházení s ptactvem chovaným za účelem produkce peří a jeho produkci sleduje od chovného místa až po hotový oděv.

Intimissimi

Značka italského spodního prádla Intimissimi při výrobě dbá na kontrolou celého výrobního řetězce až po pečlivý výběr inovativních a udržitelných vláken.

Například krajky v Intimissimi často najdete z recyklovaného vlákna Q-Nova®s velmi nízkým dopadem na životní prostředí. Setkat se zde můžete také s udržitelným vláknem zvaným Seacell vyráběného výhradně z obnovitelných surovin: dřeva a mořských řas. Příjemně vás překvapí i bambusová viskóza, modal nebo tradiční hedvábí – ovšem s přísnou certifikací Bluesign®.

Jednou z udržitelných novinek je například prádlo vyrobené z krajky s háčkovaným efektem. Krajka obsahuje recyklovanou přízi a je barvena barvivy z pigmentů rostlinného původu, například z kaštanů nebo přímo chlorofylu.

Abyste nic nepropásli

Přihlásit se k odběru článků a novinek:

Kliknutím níže na « Přihlašuji se k odběru » souhlasíte se zpracováním osobních údajů a se zasíláním personalizovaných obchodních sdělení od skupiny Unibail-Rodamco-Westfield**.

Z odběru se můžete kdykoli odhlásit pomocí odkazu pro odhlášení, který je součástí každého našeho zaslaného e-mailu. Další informace o správě osobních údajů a vašich právech jako subjektů údajů naleznete v našich Zásadách ochrany osobních údajů.

Společnými správci Vašich osobních údajů jsou na jedné straně společnost Unibail Management a na druhé straně konkrétní entita odpovědná za nákupní centra či centrum skupiny Unibail-Rodamco-Westfield, jehož newslettery si přejete dostávat.