Udržitelné nákupy – Nespresso, Potten & Pannen – Staněk, Fruitisimo

Na cestě za udržitelnějšími prodejnami se s ambasadorkou udržitelného Westfield Chodov Kamilou Vodochodskou podíváme po stopách udržitelnějšího stravování, kuchyňských potřeb nebo i pití kávy.

Nespresso

S recyklovaným hliníkem pracuje i výrobce kávy Nespresso. Hliníkové kapsle totiž pomáhají déle zachovat čerstvost a aroma, což je u kávy stěžejní.

Použité kapsle můžete kdykoliv vrátit do obchodu a mít tak jistotu, že bude materiál využit znova a znova. A to nejen na kávové kapsle – ve spolupráci s designéry Nespresso začalo z vrácených kapslí vyrábět originální designové nože.

Fruitissimo

Začneme zdravě a zeleně u Fruitissimo, kde už přes rok používají k výrobě svých pochoutek energii z obnovitelných zdrojů. A do budoucna se dokonce chystají vyrábět si elektřinu pomocí solárních panelů úplně sami.

Dlouhodobě se ve Fruitissimo snaží také minimalizovat produkci odpadu a plastů. Pokud sem tedy vyrazíte pro vitaminovou bombu, můžete si být jisti, že drink dostanete do recyklovaného kelímku nebo znovupoužitelné lahve. Když láhev přinesete opakovaně, dostanete navíc slevu na nákup – a o to víc vám bude chutnat.

Potten & Pannen – Staněk

Udržitelnější produkty do kuchyně najdete v prodejně prémiových kuchyňských potřeb Potten & Pannen – Staněk.

První z udržitelnějších kolekcí je sada na skladování potravin Fresh & Save, díky které vaše potraviny vydrží až 5x déle čerstvé. Fresh & Save je velmi jednoduchý a elegantní vakuovací program s pumpou, skleněnými boxy a opakovaně použitelnými sáčky. Co nesníte hned, uložíte na později a snadno tak skoncujete s plýtváním jídlem.

Druhou udržitelnou novinkou je kolekce hliníkových pánví ECO Lite, která vznikla na moderní výrobní lince s pokročilou technologií tlakového lití. Díky tomu je tělo pánve z tenčí vrstvy 100 % recyklovaného hliníku. Ušetří se nejen materiál a energie při výrobě, ale pánev je až o třetinu lehčí.

Abyste nic nepropásli

Přihlásit se k odběru článků a novinek:

Kliknutím níže na « Přihlašuji se k odběru » souhlasíte se zpracováním osobních údajů a se zasíláním personalizovaných obchodních sdělení od skupiny Unibail-Rodamco-Westfield**.

Z odběru se můžete kdykoli odhlásit pomocí odkazu pro odhlášení, který je součástí každého našeho zaslaného e-mailu. Další informace o správě osobních údajů a vašich právech jako subjektů údajů naleznete v našich Zásadách ochrany osobních údajů.

Společnými správci Vašich osobních údajů jsou na jedné straně společnost Unibail Management a na druhé straně konkrétní entita odpovědná za nákupní centra či centrum skupiny Unibail-Rodamco-Westfield, jehož newslettery si přejete dostávat.