WESTFIELD GOOD FESTIVAL

12 / 05 / - 28 / 05 / 2023

Good Festival je místem, kde se budete moci setkat s lidmi,
kteří se snaží změnit svět k lepšímu. Good Festival jsou
celkem tři týdny (vždy čtvrtek až neděle) plné workshopů,
inspirativních přednášek a zajímavých projektů,
do kterých se můžete zapojit.

PROGRAM

První Westfield Good Festival se blíží. Přijďte se přesvědčit, že měnit sebe i svět k lepšímu může být zábava!

Na budoucnosti naší planety nám záleží. A to nejen na Den Země. Letos jsme se rozhodli oslavovat udržitelnost a dobrou vůli téměř po celý měsíc květen a přizvat vás k tomu. Pojďme si společně nastavit nové návyky, inspirovat se a vzájemně se podpořit v tom, aby planeta byla díky nám zase o kus zelenější! Good Festival oficiálně odstartuje už 12. května a hned 13. května se můžete těšit na velkolepou zahajovací taneční show ve stylu britského STOMP. A co si pod Good Festivalem vlastně představit?

Good Festival je místem, kde se budete moci setkat s lidmi, kteří se snaží změnit svět k lepšímu. Good Festival jsou celkem tři týdny (vždy čtvrtek až neděle) plné workshopů, inspirativních přednášek a zajímavých projektů, do kterých se můžete zapojit. A ať už vyrazíte třeba upcyklovat do jedné z dílen, projdete si stánky s udržitelným zbožím, poslechnete si zábavné talks na vaše oblíbené téma nebo jednoduše přijdete ze zvědavosti omrknout, co se tu bude dít, Good Festival nabídne každému něco zajímavého a třeba si tu osvojíte nové praktické a udržitelnější návyky. Zaměříme se na témata jako jsou oblékání, food waste, kompostování a pěstování ve městě, ale také na běžný spotřební materiál.

Na co všechno se můžete těšit?

  • speciální dílny, kde se naučíte šít, upcyklovat, a kde si vyrobíte krásné výrobky v podobě peněženek, taštiček nebo třeba vlastních seedbombs
  • workshopy na téma udržitelné módy a hledání vlastního stylu s návrhářkou a slow fashion terapeutkou Kamilou Vodochodskou
  • známé osobnosti, kterým udržitelnost není lhostejná, na místo dorazí třeba modelka Jitka Nováčková nebo herečka Simona Babčáková
  • přednášky s neziskovými organizacemi Kokoza, Reuse, Zerowasters nebo Zachraň jídlo
  • interaktivní projekty, do kterých se můžete zapojit
  • soutěže

Těšíme se na vás!

PROGRAM

25. 5. - 28. 5. 2023
25. 05. 2023
BARTÓK BAG
15:00 - 18:00
Čtvrtek

Vyrob si penál, nebo taštičku ze zbytků horkovzdušných balónů a skákacích hradů.

25. 05. 2023
Live talk s Ivanou Bartókovou o upcyklaci
16:00 - 16:15
Čtvrtek
26. 05. 2023
DOŠITO ŠICÍ DÍLNA
15:00 - 18:00
Pátek

Pod vedením zkušených lektorů si hravě poradíte se všemi záludnostmi šití a odnesete si svůj první ušitý výrobek v podobě praktického sáčku na ovoce či zeleninu.

26. 05. 2023
Live talk s DOŠITO
16:00 - 16:15
Pátek
27. 05. 2023
ZACHRAŇ JÍDLO - EDUKAČNÍ ZÓNA
13:00 - 18:00
Sobota

EDUKAČNÍ ZÓNA bude v průběhu celé soboty obsahovat informace o neplýtvání. Je to interaktivní lednice pro rodiny s dětmi - maketa lednice se surovinami, které se přiřazují na správné místo.

27. 05. 2023
ZACHRAŇ JÍDLO KUCHAŘSKÝ WORSKHOP - pesto z natí
13:00 - 14:30
Sobota

Mrkvovou nať nevyhazujte a zkuste si z ní udělat vynikající pesto. Příprava je jednoduchá a hotové pesto můžete použít do těstovin nebo třeba na topinku. Tento recept berte jako odrazový můstek pro své experimenty.

27. 05. 2023
Live talk se Zachraň jídlo - podíváme se na zoubek jídlu 1.
13:15 - 13:30
Sobota

+ pozvánka na workshop

27. 05. 2023
Live talk se Zachraň jídlo - podíváme se na zoubek jídlu 2.
14:30 - 14:45
Sobota

+ pozvánka na workshop

27. 05. 2023
ZACHRAŇ JÍDLO KUCHAŘSKÝ WORSKHOP - Pomazánka ze zbytků luštěnin a zeleniny
14:45 - 15:45
Sobota

Pomazánky otevírají prostor pro kreativní zpracování zbylých surovin. Vedle tradičního zpracování vařených vajec nebo konzervovaných rybiček můžete do pomazánky upotřebit i další ingredience. Nechte se inspirovat našimi záchranářskými verzemi, kam použijeme například luštěniny, řapíkatý celer nebo zelené natě. Použitím zbylých surovin vykouzlíte skvělou svačinu nebo rychlou večeři a kromě pomazánky si vychutnáte i dobrý pocit z neplýtvání.

27. 05. 2023
Live talk se Zachraň jídlo - podíváme se na zoubek jídlu 3.
16:00 - 17:00
Sobota
27. 05. 2023
ZACHRAŇ JÍDLO KUCHAŘSKÝ WORKSHOP - Chimichurri omáčka ke grilování
16:00 - 17:30
Sobota

Řízná jihoamerická bylinková omáčka chimichurri je skvělým doplňkem nejen ke grilovanému masu. Oceníte ji také k rybám, krevetám nebo zelenině. A to nejen v grilovací sezóně. V naší “zero waste” verzi budeme zachraňovat zejména mrkvovou nať. Do omáčky schováte ale také jiné bylinky jako například koriandr včetně stonků, petrželku a zbytky zelených zelenin. Její příprava je rychlá a každý si ji může přizpůsobit podle svých chuťových preferencí.

28. 05. 2023
ZAHÁJENÍ PRODEJNÍHO SECOND HANDU s MOMENT o.p.s. Soňou Klepek Jonášovou
12:00 - 12:20
Neděle
28. 05. 2023
PRODEJNÍ SECOND HAND CHANCE MARKET S MOMENTEM
12:00 - 18:00
Neděle

Podpoříme udržitelný a ekologický životní styl a umožníme vám nakoupit kvalitní second hand zboží za příznivé ceny.
Prodejní akce, kde se budou prodávat kvalitní second hand kousky, které zaštítí odpovědný podnik MOMENT. Bude zde také stánek s informacemi o odpovědném nakupování a udržitelném životním stylu.

28. 05. 2023
FASHION poradna s Kamilou Vodochodskou
12:00 - 14:00
Neděle
28. 05. 2023
FASHION WORKSHOP s Kamilou Vodochodskou
15:00 - 16:30
Neděle
28. 05. 2023
Asistované nákupy s Kamilou Vodochodskou
17:00 - 18:00
Neděle
28. 05. 2023
Live talk s MOMENTEM a Soňou Klepek Jonášovou - udržitelnost
13:15 - 13:30
Neděle
28. 05. 2023
Live talk s Kamilou Vodochodskou a Soňou Jonášovou - fashion upcyklace
14:00 - 14:15
Neděle
28. 05. 2023
Live talk s MOMENTEM
15:15 - 15:30
Neděle
28. 05. 2023
Live talk se Soňou Klepek Jonášovou
16:15 - 16:30
Neděle
28. 05. 2023
ZÁVĚREČNÝ TALK S HOSTY A ROZLOUČENÍ SE S FESTIVALEM
17:30 - 17:45
Neděle

VIP OSOBNOST:
KAMILA VODOCHODSKÁ
SOŇA KLEPEK JONÁŠOVÁ

PO CELOU DOBU AKCE BUDOU PROBÍHAT TAKÉ TYTO AKTIVITY: 

  • SWAP oblečení, knih a pokojových rostlin
  • Workshop vznik upcyklovaného obrazu 
  • EDU ZONA ZACHRAŇ JÍDLO: interaktivní lednice pro děti a dospělé
ZUZU.SMI

UPCYKLACE - když můžu z něčeho, co by jiný vyhodil, vytvořit něco, co je jiné a krásné a najednou ta původní (již nepotřebná) věc dostane “nový život”, nový smysl. Nejsou to jen šperky, ale i drobnosti s nimi spojené, jako třeba rámečky a stojánky na kterých šperky prezentuji, jsou upcyklované. Trička, co viděla lepší časy nebo tkaničky do bot, které se továrně „nepovedly“, se stanou součástí šperků. Odstřižky látek, které by fabrika vyhodila, jsou přetvořené v krásné taštičky na šperky.

DOŠITO

Chcete proniknout do tajů tvorby designérů a vyrobit si vlastní originální kousek, který v obchodech nemůžete najít? Nebo si prostě chcete jen tak něco ušít? Ať už odpovíte na kteroukoli otázku ‚ano‘, pak jsme tu pro vás! Došito je sdílená šicí dílna. S naší pomocí si vytvoříte originální kousky do svého šatníku, nebo stylové dárky pro své blízké. Vezměte šití útokem. Z nuly k vlastnímu oblečení. 13 nabitých lekcí a do vánoc budete mít nový vymazlený kousek oblečení.

KOKOZA

S radostí pomáháme lidem i organizacím kompostovat a pěstovat ve městě. Mrkev, bylinky i vztahy. Pěstování, jídlo a kompostování jsou nerozlučná trojka. Nejlépe se jim daří, když se pěkně propojí do tzv. uzavřeného cyklu jídla. Organické zbytky z kuchyně můžete snadno zpracovat přímo v místě vzniku na přírodní hnojivo, které lze využít pro pěstování bylinek nebo zeleniny. Poté, co zeleninu a bylinky využijete při vaření, zbytky putují do kompostéru a kruh se tak uzavírá.

JITKA NOVÁČKOVÁ

Někdejší královna krásy a dnes už především influencerka Jitka Nováčková, se už pár let zaměřuje na ekologii a zabývá se dopady konzumního života na Zemi. Osvětu v ochraně životního prostředí dělá i na svém youtubovém a instagramovém účtu.

REUSE

Jsme první pražské reuse centrum. Zachraňujeme starý nábytek, který by byl jinak vyhozen na sběrné dvory. Ten pak opravujeme a různě redesignujeme a následně nabízíme k prodeji v našem showroomu v Praze na Florenci. Zároveň pořádáme kurzy renovace a čalounění a ukazujeme, že opravit si něco je lepší, než to vyhodit a že to zvládne opravdu každý!

KAMILA VODOCHODSKÁ

„Provedu vás módní džunglí.” Oblečení je projevem osobnosti. Odráží náš charakter a vědomí. Chci s vámi jít pod povrch, najít slabiny a pomáhat budovat sebeúctu. Svému oboru rozumím a přemýšlím nad ním. Mám za sebou přes 12 let zkušeností. Moje práce dostává smysl teprve s vámi. Technické znalosti, cit a zručnost jsou marné, pokud nevyvolají emoci, nepomohou, neudělají něčí svět lepší. Chci vás probudit a inspirovat.

TEREZÍNA ČERNOHORSKÁ

Batohy z vyřazených bannerů jsem začala šít s nástupem covidu. Od té doby batohy kus od kusu testuju, zlepšuju a doplňuju o další a další vychytávky. Výroba je poměrně individuální – je jen a jen na Vás, kolik poutek a kapsiček na batohu bude. Každý batoh je výzva!

VERONIKA MAREŠOVÁ - CIRKULO

Tvorba je výjimečná precizním zpracováním těch nejkvalitnějších zbytkových tkanin a pletenin české výroby. Textilní materiály z deadstocku podmiňují 100% originalitu a produkci jen jednoho kousku stejného designu. Každý kousek je originál a vždy jen jeden.

REFORMÁT

Projekt Reformát je papírnictví z druhé ruky a sdílená dílna pro veřejnost. Zabýváme se přímou recyklací, tedy zpracováváním odpadového materiálu, především pak papíru. Vyrábíme z něj funkční a praktické produkty, jako jsou bloky, zápisníky, kuchařky, herbáře a mnohé další. Naše tvorba je zaměřená na udržitelný rozvoj, práci s druhotnými materiály, knihařské řemeslo a v neposlední řadě i grafický design.

ZEROWASTE

Jsme původní nezisková část organizace Bezobalu, která od počátku svou osvětovou činností podporovala vznik první bezobalové prodejny v Česku. I když ve svých aktivitách nyní pokračujeme pod novým názvem, cíl i vizi máme stále stejnou. Šíříme osvětu, inspirujeme, vzděláváme o předcházení vzniku odpadu a organizujeme kurzy, kde předáváme své znalosti a zkušenosti.

BARTÓK BAG

Bartók bag. zero waste street bags. kabelky & tašky. Výroba tašek a batohů ze zbytků horkovzdušných balónů, bannerů, nafukovadel a skákacích hradů.

MOMENT

Snažíme se měnit pohled na oblékání, protože každá přeplněná skříň je vlastně budoucí textilní odpad. Vracíme krásné kousky do oběhu, aby jejich nákupem naši zákazníci šetřili omezené zdroje naší planety. Výtěžek z prodeje podporuje 6 českých neziskovek.

Abyste nic nepropásli

Přihlásit se k odběru článků a novinek:

Kliknutím níže na « Přihlašuji se k odběru » souhlasíte se zpracováním osobních údajů a se zasíláním personalizovaných obchodních sdělení od skupiny Unibail-Rodamco-Westfield**.

Z odběru se můžete kdykoli odhlásit pomocí odkazu pro odhlášení, který je součástí každého našeho zaslaného e-mailu. Další informace o správě osobních údajů a vašich právech jako subjektů údajů naleznete v našich Zásadách ochrany osobních údajů.

Společnými správci Vašich osobních údajů jsou na jedné straně společnost Unibail Management a na druhé straně konkrétní entita odpovědná za nákupní centra či centrum skupiny Unibail-Rodamco-Westfield, jehož newslettery si přejete dostávat.